Pompy ciepła Poddębice

Pompy ciepła z Poddębic to jedne z najbardziej oszczędnych, ekologicznych oraz najbardziej efektywnych sposobów na uzyskanie ciepłej wody użytkowej i ogrzewania domu. Rosnące ceny paliw oraz coraz większa troska o środowisko, powodują że popularność tych urządzeń w znacznym stopniu wzrasta. Największą zaletą urządzenia jest oczywiście komfort użytkowania oraz jej niski koszt użytkowania.

Jaka jest zasada działania pompy ciepła?

Pompy ciepła, są urządzeniem grzewczym, które przy pomocy prądu elektrycznego, oddają energię otrzymaną ze środowiska do ciepłej wody użytkowej oraz instalacji centralnego ogrzewania. W dużym stopniu, pompy ciepła przyczyniają się do zmniejszenia emisji zanieczyszczeń do środowiska. Pompa ciepła, przekazuje ciepło z dolnego źródła, gdzie jest niska temperatura, do górnego źródła gdzie temperatura jest znacznie wyższa. Dzieje się to z udziałem czynnika chłodniczego, który krąży w wewnętrznym obiegu pompy ciepła. Czynnik chłodniczy, jest poddawany procesom termodynamicznym: odparowuje w niskiej temperaturze, dzięki czemu pobiera ciepło z otoczenia. Cały schemat funkcjonowania pompy ciepła jest łatwy, pobiera ciepło z otoczenia a następnie oddaje je na ogrzewanie domu. System pozwala osiągnąć sporą wydajność przy wykorzystaniu ekologicznych źródeł energii przy małej podaży prądu.

Co powinieneś wiedzieć o montażu pompy ciepła?

Montaż pompy ciepła jest jednym z najważniejszych etapów. Od tego, jak poprawnie zostanie zamontowana, zależy jej prawidłowe funkcjonowanie. Każdy typ pompy będzie potrzebował innego montażu, z racji na dolne źródło ciepła. Energia, która dostarczana jest do pompy, może pochodzić z gleby, powietrza lub wody. Montaż, warunkuje również to, czy pompa ma służyć do ogrzania domu, wody użytkowej czy do ogrzania obu źródeł. Do łatwiejszego montażu, należy ten, gdy pompa używana jest tylko do ogrzewania wody użytkowej.

Jaką pompę ciepła wybrać?

Wybór odpowiedniej pompy ciepła zależy od wielu czynników, takich jak lokalizacja budynku, warunki hydrogeologiczne, dostępność miejsca na działce czy budżet inwestora. Pompy ciepła, można podzielić ze względu górne oraz dolne źródło. Dolne źródło, to miejsce skąd urządzenie, pobiera energię. Biorąc pod uwagę, źródła dolnego ciepła, pompy ciepła możemy podzielić na 3 typy:

  • pompy ciepła gruntowa – wykorzystują energię zgromadzoną w gruncie, dzięki czemu są uważane za jedne z najbardziej efektywnych rozwiązań. Ich działanie polega na pobieraniu ciepła z gruntu za pomocą specjalnych kolektorów poziomych lub pionowych, które przekazują je do pompy ciepła;
  • typu woda-woda – wykorzystują energię zawartą w wodzie gruntowej. Działają na zasadzie wymiany ciepła między wodą a czynnikiem chłodniczym, który następnie przekazuje ciepło do pompy;
  • typu powietrze-woda – wykorzystują energię zawartą w powietrzu atmosferycznym. Ich działanie polega na wymianie ciepła między powietrzem a czynnikiem chłodniczym, który następnie przekazuje ciepło do pompy.

ECOKomfort

SALON PARTNERSKI DAIKIN
ul. Mielczarskiego 35a
97-400 Bełchatów

SIEDZIBA FIRMY
ul. Ogrodowa 30
62-850 Lisków
NIP: 9680318495

Pon.-Pt.: 9:00 – 17:00

Napisz do nas

Zgoda na przetwarzanie danych

® 2022 Wszelkie prawa zastrzeżone

e-alpaka.pl