Oczyszczacze powietrza Pabianice

Częto powodem naszych jakichkolwiek dolegliwości zdrowotnych, może być zanieczyszczone powietrze w domu lub w pracy. Na jakość powietrza w domu, mają wpływ również smog w okresie grzewczym, latem pylące rośliny a do tego wszechobecny kurz. Czy z takimi problemami da sobie radę oczyszczacz powietrza? Oczyszczacz powietrza, to urządzenie służące do usunięcia wszelkich zanieczyszczeń z powietrza w naszym otoczeniu. Do tych zanieczyszczeń zaliczamy: pyłki, wirusy, roztocza i wiele innych. Oczyszczacz, jest to zazwyczaj samodzielne urządzenie, oczyszczające powietrze z zanieczyszczeń dzięki użyciu systemu filtracji.

Czemu zanieczyszczone powietrze jest szkodliwe?

O wpływie zanieczyszczonego powietrza, coraz więcej słychać. Smog, który jest obecny wszędzie, stanowi coraz większy problem. Normy powietrza, są stale przekraczane, jest to sygnałem, że może być to zagrożeniem dla zdrowia ludzi. W powietrzu, unoszą się cząstki, które są niewidoczne gołym okiem, mimo to mogą być niebezpieczne. Długotrwałe oddychanie, tak zanieczyszczonym powietrzem, to realne zagrożenie dla zdrowia. Razem ze wzrostem świadomości ludzkości jak może wpływać zanieczyszczone powietrze na ludzki organizm, coraz częściej pada decyzja o zakupie odświeżacza powietrza. Odświeżacze powietrza, mają szereg zalet: skutecznie walczą ze smogiem, pomagają w walce z alergiami oraz chorobami górnych dróg oddechowych, ochrona przed bakteriami i wirusami, wspomagają funkcjonowanie układu krążenia.

Jak działa oczyszczacz powietrza?

Oczyszczacz powietrza, ma wbudowany wentylator, inicjuje on wymuszony obieg powietrza i właśnie w ten sposób do oczyszczacza dostaje się powietrze. Właśnie tam zachodzi filtracja zanieczyszczonego powietrza. Dodatkowo, powietrze w oczyszczaczu może jeszcze zostać poddane jonizacji oraz nawilżaniu, w zależności od modeluoczyszczacza. Po oczyszczeniu, powietrze wydostaje się na zewnątrz. Mimo, że schemat działania sam w sobie jest dość łatwy, to poszczególne modele mogą się od siebie różnic. W zależności od przeznaczenia, wyróżnia się cztery główne typy urządzeń: dla alergików – jest w stanie skutecznie usunąć z powietrza alergeny, gdy zastosujemy odpowiednie filtry oczyszczające, możemy uzyskać prawie całkowite usunięte pyłki roślin, kurzu, roztoczy i innych. antysmogowe – aby usunąć smog z pomieszczeń, niezbędne są filtry HEPA oraz filtry z węglem aktywnym. oczyszczające i nawilżające – występuje kilka oczyszczaczy tego rodzaju: parowe, ewaporacyjne i ultradźwiękowe. jonizatory powietrza – unieszkodliwiają wiele mikroorganizmów chorobotwórczych.

Czym są filtry HEPA oraz jaką mają wydajność?

Większość z odświeżaczy powietrza, posiada filtry powietrza, a dokładniej filtr HEPA. Właśnie on, jest najskuteczniejszą bronią w walce z zanieczyszczeniami. Cechuje go, bardzo wysoka skuteczność. Filtry HEPA zrobione są z bardzo cienkich materiałów filtracyjnych z włókna szklanego oraz innych tworzyw sztucznych. Żywotnosć filtra, określana jest przez producenta, jeśli chcemy wydłużyć jego działanie, warto zastanowić się nad zamontowaniem filtra wstępnego. Filtr wstępny, będzie wyłapywał większe zanieczyszczenia, dzięki temu odciąży filtr HEPA. Proces filtracji wykorzystuje trzy mechanizmy: dyfuzję molekularną osadzanie bezwładnościowe bezpośrednie zaczepienie Filtry, mają za zadanie wychwytywanie małych cząsteczek kurzu. Mają one tak dużą wydajność, że nie trzeba ich wymieniać nawet przez 10 lat. Filtry HEPA są bardzo powszechne, obecne są nie tylko w oczyszczaczach powietrza ale również w odkurzaczach czy klimatyzatorach.

Czy każdy potrzebuje oczyszczacza powietrza?

Aktualnie, oczyszczacze powietrza cieszą się coraz większą popularnością. Nawet, kiedy większość dnia spędzamy poza domem, istotne jest żebyśmy spędzali czas w odpowiednich warunkach w trosce o nasze zdrowie. Oczyszczacze, nie są pomocą jedynie dla osób z alergią lub małych dzieci. Rosnące stężenie zanieczyszczeń w powietrzu, powoduje, że jest do idealne rozwiązanie dla każdego z nas.

ECOKomfort

SALON PARTNERSKI DAIKIN
ul. Mielczarskiego 35a
97-400 Bełchatów

SIEDZIBA FIRMY
ul. Ogrodowa 30
62-850 Lisków
NIP: 9680318495

Pon.-Pt.: 9:00 – 17:00

Napisz do nas

Zgoda na przetwarzanie danych

® 2022 Wszelkie prawa zastrzeżone

e-alpaka.pl