Oczyszczacze powietrza Sieradz

Od pewnego czasu można zauważyć duży problem z ilością toksycznych substancji będących w powietrzu. Współczynnik zanieczyszczenia powietrza w zimie wiele razy jest większy niż dopuszczone normy. Smog towarzyszy nam w chłodniejsze pory roku, a częstokroć w komplecie są brzydkie zapachy. Powietrze bez większego problemu wpada z dworu do mieszkań i może łatwo popsuć nasze zdrowie. Z tego powodu też niesamowicie popularny w ostatnich latach stał się oczyszczacz powietrza.

Oczyszczacze powietrza, a tryb nawilżania

Bardzo dobrze jest zająć się nie tylko czystością powietrza, ale też jego nawilżeniem. Jest to w szczególności istotne zimą, gdy mamy włączone kaloryfery. Niewystarczająco nawilżone powietrze może przyczynić się do chorób i dolegliwości dróg oddechowych i najbardziej narażeni są na to alergicy oraz dzieci.

Powinno się więc zwrócić uwagę na to, czy oczyszczacz ma dodatkową opcję, jaką jest nawilżanie powietrza. Na rynku dostępne są sprzęty, które mają taką funkcję, a stosowanie ich jest zarówno dobre dla naszego zdrowia, jak i zajmuje mniej miejsca.

Nie musimy inwestować w dwa produkty, płacimy za oczyszczacz powietrza i gratisowo otrzymujemy nawilżacz. Na dodatek istnieją oczyszczacze, które mają opcję jonizacji powietrza. Obowiązkowo zweryfikuj, czy wybrane przez Ciebie urządzenie posiada taką funkcję, gdyż bardzo dobrze wpływa ona na naszą odporność.

Wskaźnik zanieczyszczenia powietrza – czy konieczny jest cyfrowy wyświetlacz?

W sklepach w Sieradzu znajdziemy oczyszczacze powietrza, które mają wyświetlacz informujący o jakości powietrza w domu. Tego typu procedura oczyszczania sprawia, że otrzymujemy powiadomienia czy w domu należy włączyć urządzenie.

Często możemy ustawić zautomatyzowane tryby pracy, które wyłapują zanieczyszczenia i nastawiają do tego poziom pracy. Takie sprzęty potrafią być absolutnie bezobsługowe i niesamowicie szybko pozbywają się bakterii oraz nieprzyjemnych zapachów.

Co daje nam cyfrowy wyświetlacz? Jeśli nie posiadamy automatycznego włączania sprzętu, to wiemy kiedy uruchomić urządzenie. Widzimy również jak polepsza się jakość powietrza w lokalu.

Przy jakiej wielkości pomieszczenia oczyszczacze powietrza mogą pracować?

W sklepach, w Sieradzu są oczyszczacze powietrza, które mogą działać w pokojach 20m2, ale znajdziemy też takie, które bez kłopotu zlikwidują nieprzyjemne zapachy w pokojach 40-50m2.

Warto zwrócić uwagę na oczyszczacze, które mają opcję nawilżania powietrza, ponieważ funkcja ta przeważnie dostępna jest na innej powierzchni, od trybu oczyszczania.

Sklep, gdzie oglądasz oczyszczacz powietrza z pewnością posiada specjalistów i podpowie Ci odpowiedni typ, który doskonale wpasuje się do Twojego mieszkania.
Powinno się spojrzeć również na poziom hałasu, jaki posiada wybrany oczyszczacz powietrza. Istotne jest to szczególnie jeśli sprzęt będzie pracować w trybie nocnym. Nikt nie lubi sytuacji, kiedy urządzenie zakłóca zdrowy sen. Zamów już dziś urządzenie, które ma niezmiernie ciche tryby pracy oraz rewelacyjną wydajność.

Filtry HEPA w oczyszczaczu powietrza – co to takiego i jaką ma wydajność?

Koniecznie trzeba spojrzeć na typ filtru, który jest w oczyszczaczu. Jest to o tyle istotne, że to on wychwytuje fragmenty kurzu.

Filtry HEPA są tak wydajne, że nie ma konieczności wymiany ich nawet do 10 lat. Co za tym idzie używanie tego sprzętu może być jeszcze prostsze, a alergeny oraz bakterie, które są w powietrzu, mogą być jeszcze lepiej i szybciej usuwane.

ECOKomfort

SALON PARTNERSKI DAIKIN
ul. Mielczarskiego 35a
97-400 Bełchatów

SIEDZIBA FIRMY
ul. Ogrodowa 30
62-850 Lisków
NIP: 9680318495

Pon.-Pt.: 9:00 – 17:00

Napisz do nas

Zgoda na przetwarzanie danych

® 2022 Wszelkie prawa zastrzeżone

e-alpaka.pl