Oczyszczacze powietrza Zduńska Wola

Od kilku lat możemy zauważyć duży problem z zanieczyszczeniami w powietrzu. Wskaźnik zanieczyszczenia powietrza zimą wiele razy jest większy niż te zgodne z normą. Smog pojawia się w zimniejsze dni, a dosyć często w komplecie bywają brzydkie zapachy. Powietrze szybko dostaje się z zewnątrz do lokali i może przyczynić się do pogorszenia naszego zdrowia. Z tego powodu też o wiele częściej spotykany w ostatnich latach stał się oczyszczacz powietrza.

Czy wszystkie oczyszczacze powietrza posiadają funkcje nawilżania?

Wspaniale jest zająć się nie tylko brakiem zanieczyszczeń, ale także jego wilgotnością. Jest to w szczególności ważne zimą, kiedy grzeją grzejniki. Zbyt suche powietrze może przyczynić się do chorób dróg oddechowych i w szczególności cierpią alergicy i dzieci. Warto więc zwrócić uwagę na to, czy sprzęt ma dodatkową opcję, jaką jest nawilżanie powietrza.

Na rynku dostępne są urządzenia, które mają tego typu tryb, a stosowanie ich jest nie tylko dobre dla naszego zdrowia, ale także sprawia, że możemy oszczędzić miejsce i pieniądze.

Nie mamy potrzeby kupować dwóch urządzeń, płacimy za oczyszczacz powietrza i dodatkowo mamy nawilżacz. Na dodatek w sklepach znaleźć możemy oczyszczacze, które oferują jonizację powietrza. Obowiązkowo zweryfikuj, czy wybrane przez Ciebie urządzenie posiada taką funkcję, ponieważ pozytywnie wpływa ona na naszą odporność.

Wskaźnik zanieczyszczenia powietrza – czy konieczny jest cyfrowy wyświetlacz?

W sklepach w Zduńskiej Woli znajdziemy oczyszczacze powietrza, które mają cyfrowy ekran informujący o jakości powietrza w pomieszczeniu. Taka procedura oczyszczania sprawia, że dostajemy powiadomienia czy w domu należy włączyć sprzęt.

Zdarza się, że mamy możliwość włączyć automatyczne tryby pracy, które wyszukują lotne związki organiczne i nastawiają do tego moc pracy. Tego typu urządzenia bywają całkowicie zautomatyzowane i niesamowicie szybko pozbywają się bakterii oraz nieprzyjemnych zapachów.

Co daje nam cyfrowy ekran? Jeżeli nie posiadamy automatycznego włączania urządzenia, to widzimy, w którym momencie uruchomić urządzenie. Możemy zaobserwować też jak zmienia się jakość powietrza w lokalu.

Jaka jest maksymalna wielkość pomieszczenia, w którym oczyszczacze powietrza mogą pracować?

Wszystko zależy od urządzenia. Znaleźć można oczyszczacze powietrza, które mogą pracować na powierzchni 20m2, ale znajdziemy także takie, które bez problemu pozbędą się nieprzyjemnych zapachów w mieszkaniach 40-50m2. Warto spojrzeć na sprzęty, które mają funkcję nawilżania powietrza, gdyż technologia ta często dostępna jest na innym metrażu, od opcji oczyszczania. Sklep, gdzie oglądasz oczyszczacz powietrza z pewnością posiada wyspecjalizowanych pracowników i zaproponuje Ci odpowiedni rodzaj, który idealnie sprawdzi się do Twojego domu.

Powinno się zwrócić też uwagę na poziom hałasu, jaki jest w wybranym przez nas oczyszczaczu powietrza. Ważne jest to w szczególności jeśli urządzenie będzie włączany w trybie nocnym. Nikt przecież nie chce, żeby sprzęt zakłócał zdrowy sen. Kup już dziś oczyszczacz, który cechuje się cichą pracą i doskonałą wydajnością.

Filtry HEPA w oczyszczaczu powietrza – co to takiego i jaką ma wydajność?

Należy spojrzeć na rodzaj filtru, który znajduje się w oczyszczaczu. Jest to bardzo istotne, ponieważ ma on za zadanie wyszukiwanie i wychwytywanie drobnych cząstek kurzu. Filtry HEPA mają tak dużą wydajność, że nie ma konieczności wymiany ich nawet do 10 lat.

Co za tym idzie używanie tego urządzenia może być jeszcze przyjemniejsze i bardziej bezproblemowe, a alergeny oraz bakterie, które są w powietrzu, będą o wiele lepiej i szybciej usuwane.

ECOKomfort

SALON PARTNERSKI DAIKIN
ul. Mielczarskiego 35a
97-400 Bełchatów

SIEDZIBA FIRMY
ul. Ogrodowa 30
62-850 Lisków
NIP: 9680318495

Pon.-Pt.: 9:00 – 17:00

Napisz do nas

Zgoda na przetwarzanie danych

® 2022 Wszelkie prawa zastrzeżone

e-alpaka.pl