Pompy ciepła Poddębice

Pompy ciepła to jedne z najbardziej oszczędnych, ekologicznych oraz najbardziej efektywnych sposobów na uzyskanie ciepłej wody użytkowej i ogrzewania domu. Rosnące ceny paliw oraz coraz większa troska o środowisko, powodują że popularność tych urządzeń w znacznym stopniu wzrasta. Największą zaletą urządzenia jest oczywiście komfort użytkowania oraz jej niski koszt użytkowania.

Jaka jest zasada działania pompy ciepła? Zainwestuj w pompy ciepła – Poddębice

Pompy ciepła, są urządzeniem grzewczym, które przy pomocy prądu elektrycznego, oddają energię otrzymaną ze środowiska do ciepłej wody użytkowej oraz instalacji centralnego ogrzewania. W dużym stopniu, pompy ciepła przyczyniają się do zmniejszenia emisji zanieczyszczeń do środowiska. Pompy ciepła są urządzeniem, które składa się z trzech podstawowych części:

 • pompy ciepła – zamienia ciepło ze środowiska na wodę oraz ogrzewanie,
 • źródła dolnego – jest to miejsce, skąd system pobiera energie,
 • źródła górnego – instalacja grzewcza.

Pompa ciepła, przekazuje ciepło z dolnego źródła, gdzie jest niska temperatura, do górnego źródła gdzie temperatura jest znacznie wyższa. Dzieje się to z udziałem czynnika chłodniczego, który krąży w wewnętrznym obiegu pompy ciepła. Czynnik chłodniczy, jest poddawany procesom termodynamicznym: odparowuje w niskiej temperaturze, dzięki czemu pobiera ciepło z otoczenia. Cały schemat funkcjonowania pompy ciepła jest łatwy, pobiera ciepło z otoczenia a następnie oddaje je na ogrzewanie domu. System pozwala osiągnąć sporą wydajność przy wykorzystaniu ekologicznych źródeł energii przy małej podaży prądu.

Tradycyjne formy ogrzewania a pompa ciepła

Używając ogrzewania węglowego, niezbędne jest określenie dodatkowego miejsca na kocioł oraz na składowanie paliwa, które niestety jest brudzące. Nie należy to do ekologicznych rozwiązań. Poza tym, kocioł zazwyczaj sam nie jest w stanie podgrzać wody przez co trzeba zakupić dodatkowe urządzenie. Ogrzewanie gazowe, zapewne należy do bardziej komforotowego, z racji na samoobsługowość. Jednak, osiągane niskie koszty ogrzewania, najpierw wymagają dużej inwestycji w postaci podłączenia do gazociągu. Montaż kotła w dowolnym miejscu nie jest możliwe. Obowiązkowe jest wybudowanie komina. Dla wszystkich, dla których priorytetem są małe koszty eksploatacji, optymalną opcją będzie pompa ciepła. Mimo, że jej instalacja wymagawiększych nakładów, zdecydowanie do zalet możemy zaliczyć to, że nie wymaga specjalnej lokalizacji oraz skomplikowanego przyłącza. Ekologiczne formy ogrzewania, przyczyniają się do sporych oszczędności.

Co powinieneś wiedzieć o montażu pompy ciepła? Montaż pompy ciepła – Poddębice

Montaż pompy ciepła jest jednym z najważniejszych etapów. Od tego, jak poprawnie zostanie zamontowana, zależy jej prawidłowe funkcjonowanie. Każdy typ pompy będzie potrzebował innego montażu, z racji na dolne źródło ciepła. Energia, która dostarczana jest do pompy, może pochodzić z gleby, powietrza lub wody. Montaż, warunkuje również to, czy pompa ma służyć do ogrzania domu, wody użytkowej czy do ogrzania obu źródeł. Do łatwiejszego montażu, należy ten, gdy pompa używana jest tylko do ogrzewania wody użytkowej.

Jaką pompę ciepła wybrać?

Pompy ciepła, można podzielić ze względu górne oraz dolne źródło. Dolne źródło, to miejsce skąd urządzenie, pobiera energię. Biorąc pod uwagę, źródła dolnego ciepła, pompy ciepła możemy podzielić na 3 typy:

 • pompy ciepła gruntowa,
 • typu woda-woda,
 • typu powietrze-woda.

Pompy ciepła, posiadają szereg zalet:

 • uzyskiwane ciepło, możemy wykorzystać jednocześnie do ogrzewania i podgrzania wody,
 • gwarantuje mały pobór energii w porównaniu do grzejników elektrycznych,
 • w pełni zautomatyzowana,
 • nie trzeba martwić się paliwem,
 • przyjazność środowisku.

Gruntowe pompy ciepła, są przeważnie najdroższe na rynku. Nasza szeroka wiedza oraz doświadczenie, pozwala stwierdzić że ten rodzaj pompy jest warty swojej ceny. W trakcie montażu pomp ciepła w Poddębicach, zapewniamy bardzo dużą dokładność

ECOKomfort

SALON PARTNERSKI DAIKIN
ul. Mielczarskiego 35a
97-400 Bełchatów

SIEDZIBA FIRMY
ul. Ogrodowa 30
62-850 Lisków
NIP: 9680318495

Pon.-Pt.: 9:00 – 17:00

Napisz do nas

Zgoda na przetwarzanie danych

® 2022 Wszelkie prawa zastrzeżone

e-alpaka.pl