Pompy ciepła Turek

Pompy ciepła to jedne z najbardziej oszczędnych, ekologicznych oraz najbardziej efektywnych sposobów na pozyskanie ciepłej wody użytkowej i ogrzewania domu. Rosnące ceny paliw oraz coraz większa troska o środowisko, powodują że popularność tych urządzeń zdecydowanie wzrasta. Największą zaletą urządzenia jest oczywiście komfort użytkowania oraz jej niski koszt użytkowania.

Jaki jest schemat działania pompy ciepła? Zainwestuj w pompy ciepła – Turek

Pompy ciepła, są urządzeniem grzewczym, które przy pomocy prądu elektrycznego, oddają energię pozyskaną ze środowiska do ciepłej wody użytkowej oraz instalacji centralnego ogrzewania. W dużym stopniu, nasze pompy ciepła montowane w Turku, przyczyniają się do obniżenia emisji zanieczyszczeń do środowiska. Pompy ciepła są urządzeniem, które składa się z trzech podstawowych elementów:

 • pompy ciepła – zamienia ciepło ze środowiska na wodę oraz ogrzewanie,
 • źródła dolnego – jest to miejsce, skąd system pobiera energie,
 • źródła górnego – instalacja grzewcza.

Urządzenie, przekazuje ciepło z dolnego źródła, gdzie jest niska temperatura, do górnego źródła gdzie temperatura jest znacznie wyższa. Dzieje się to z udziałem czynnika chłodniczego, który krąży w wewnętrznym obiegu pompy ciepła. Czynnik chłodniczy, jest poddawany procesom termodynamicznym: odparowuje w niskiej temperaturze, przez co pobiera ciepło z otoczenia. Cały schemat funkcjonowania urządzenia jest łatwy, otrzymuje ciepło z otoczenia a następnie oddaje je na ogrzewanie budynku. System pozwala osiągnąć wysoką wydajność przy wykorzystaniu ekologicznych źródeł energii przy małej podaży prądu.

Tradycyjne formy ogrzewania a pompa ciepła

Używając ogrzewania węglowego, niezbędne jest wyznaczenie dodatkowego miejsca na kocioł oraz na składowanie paliwa, które niestety jest brudzące. Nie należy to do ekologicznych rozwiązań. Poza tym, kocioł zazwyczaj sam nie jest w stanie podgrzać wody przez co trzeba zakupić dodatkowe urządzenie. Ogrzewanie gazowe, bez wątpienia należy do bardziej wygodnego, z racji na samoobsługowość. Mimo to, osiągane niskie koszty ogrzewania, najpierw wymagają dużej inwestycji w postaci podłączenia do gazociągu. Montaż kotła w dowolnym miejscu nie jest możliwe. Niezbędne jest wybudowanie komina. Dla wszystkich, których priorytetem są małe koszty eksploatacji, optymalną opcją będzie pompa ciepła. Mimo, że jej instalacja wymagawiększych nakładów, zdecydowanie do zalet możemy zaliczyć to, że nie wymaga specjalnej lokalizacji oraz skomplikowanego przyłącza. Ekologiczne formy ogrzewania, przyczyniają się do dużych oszczędności.

Co powinieneś wiedzieć o montażu pompy ciepła? Montaż pompy ciepła – Turek

Montaż pompy ciepła jest jednym z najistotniejszych etapów. Od tego, jak poprawnie zostanie zamontowana, zależy jej prawidłowe funkcjonowanie. Każdy rodzaj pompy będzie wymagał innego montażu, z racji na dolne źródło ciepła. Energia, która dostarczana jest do pompy, może pochodzić z gleby, powietrza lub wody. Montaż, warunkuje również to, czy pompa ma służyć do ogrzania domu, wody użytkowej czy do ogrzania obu źródeł. Do łatwiejszego montażu, należy ten, gdy pompa używana jest tylko do ogrzewania wody użytkowej.

Którą pompę ciepła wybrać?

Pompy ciepła, można podzielić ze względu górne oraz dolne źródło. Dolne źródło, jest miejscem skąd urządzenie, pobiera energię. Biorąc pod uwagę, źródła dolnego ciepła, pompy ciepła możemy podzielić na 3 rodzaje:

 • pompy ciepła gruntowa,
 • typu woda-woda,
 • typu powietrze-woda.

Pompy ciepła, posiadają dużo zalet:

 • uzyskiwane ciepło, możemy wykorzystać jednocześnie do ogrzewania i podgrzania wody,
 • gwarantuje mały pobór energii w stosunku do grzejników elektrycznych,
 • całkowicie zautomatyzowana,
 • nie potrzeba martwić się paliwem,
 • przyjazność środowisku.

Gruntowe pompy ciepła, są przeważnie najdroższe na rynku. Nasza szeroka wiedza oraz doświadczenie, pomga stwierdzić że ten rodzaj pompy jest warty swojej ceny. W trakcie montażu pomp ciepła w Turku, zapewniamy bardzo dużą dokładność.

ECOKomfort

SALON PARTNERSKI DAIKIN
ul. Mielczarskiego 35a
97-400 Bełchatów

SIEDZIBA FIRMY
ul. Ogrodowa 30
62-850 Lisków
NIP: 9680318495

Pon.-Pt.: 9:00 – 17:00

Napisz do nas

Zgoda na przetwarzanie danych

® 2022 Wszelkie prawa zastrzeżone

e-alpaka.pl